Sport

Vdes ish-futbollisti i Kombëtarës së Shqipërisë

Ish-futbollisti dhe trajneri i portierëve në Kombëtaren e Shqipërisë, Vladimir Ajazi ka vdekur në moshën 69-vjeçare.

Ajazi ka vuajtur nga një sëmundje e cila edhe ia mori jetën, njoftojnë mediat shqiptare, përcjell FrontOnline.

Ajazi mbrojti për shumë vite portën e Lokomotivës duke u kthyer në ikonë të këtij qyteti të Durrësit.

Gjithashtu Ajazi ishte dhe pjesë e Kombëtares në kohën kur drejtohej nga trajneri gjerman Hans Peter Brigel në vitet 2002-2006 duke mbajtur detyrën e përgatitësit të portierëve.

Ajazi siç e njihte rrethi i ngushtë shoqëror, lindi në Kukës por u stacionua për vite me radhë në Durrës duke qenë pjesë e skuadrës durrsake të Lokomotivës.

Për vdekjen e Ajazit ka reaguar edhe presidenti i Federatës Shqiptare të Futbollit, Armand Duka.

https://www.facebook.com/PresidentiFutbollitShqiptare/posts/435636767933762

Postime të ngjajshme
Sport

17 futbollistë rezultojnë pozitiv me Covid, skuadra portugeze futet në fushë me nëntë lojtarë

Sport

Mbyllet pa gola pjesa e parë mes Villarreal dhe Barcelonës, por Depay humbet një shans të artë

Sport

Formacionet zyrtare: Villarreal - Barcelona

Sport

Vushtrria kampion vjeshtor në prag të 100 vjetorit të klubit, ja si e festuan fitoren e sotme