Lajme

Vdes gazetari kosovar

Asociacioni i Gazetarëve të Kosovës ka njoftuar se ka vdekur gazetari kosovar Sylë Osmanaj.

Ai kishte punuar si gazetar në Gazeta Rilindja që nga viti 1969 deri në mbylljen e saj.

“Familjarët e Osmanajt kanë njoftuar se ai ka ndërruar jetë tragjikisht më 13 korrik. Teksa, varrimi i të ndjerit është bërë dje në Prishtinë. AGK e vlerëson lartë kontributin që Osmanaj pati ndaj profesionit të gazetarisë. Asociacioni i Gazetarëve të Kosovës u shpreh ngushëllime familjarëve, miqëve dhe kolegëve të gazetarit, Sylë Osmanajt”, thuhet në telegramin e ngushëllimit të AGK’së.

Telegrami i ngushëllimit:

https://www.facebook.com/asociacioniigazetareve/posts/4074759909258727

Postime të ngjajshme
Lajme

Uran Ismaili bun në Tophane – Ja çfarë ndreqën këtë herë

Lajme

Parashikimi i motit në Kosovë, këto temperatura na presin javën e ardhshme

Lajme

Kryeministri kroat tallet me serbët: Nikolla Tesla është aq serb sa Bruce Lee

Lajme

Detaje nga plagosja në Podujevë, 50 vjeçari u qëllua në këmbë