Lajme

Vdes edhe një tjetër veprimtar i LDK-së

Anëtari i kryesisë së LDK-së, Muharrem Sfarqa, njofton për vdekjen e një tjetër veprimtari të partisë, Sahit Halili.Sfarqa ka thënë se vdekja e tij është humbje e madhe.

Postimi i tij i plotë:

Dita e sotme po permbyllet edhe me një humbje të një veprimtari model të LDK-së në Ferizaj.

U nda nga jeta Sahit Halili, njëri nga themeluesit e Deges së LDK-së në Ferizaj dhe Kryetari i parë i Nëndegës Talinoc i Muhaxherëve. ishte një patriot i palodhshëm rugovian dhe institucionalist i pathyeshëm. Ai deri në fund të jetës së tij nuk mungoj në asnjërin nga aktivitetet e LDK-së duke qenë gjithmonë njeri që rrezatonte pozitivitet dhe kulturë të lartë. Do të kujtohet gjithmonë!Ngushëllime familjes Halili dhe veprimtarëve të LDK-së.Pushoftë në paqe!

Postime të ngjajshme
Lajme

Sot mbahet seanca plenare e Kuvendit të Kosovës

Lajme

Parashikimi i motit në Kosovë

Lajme

Këngëtarja shqiptare – Agim Veliut: Eh, l*shi nuk të bën burrë!

Lajme

Shkencëtarët tregojnë kur pritet vala e tretë e koronavirusit