Lajme

Vdes aktivisti i Lëvizjes Vetëvendosje

Ka vdekur aktivisti i Lëvizjes Vetëvendosje, Shefki Kaqanolli.

Lajmin e ka bërë të ditur kreu i komunës së Podujevës, Shpejtim Bulliqi.

Ai ka thënë se Kaqanolli ishte aktivist i dallur e punëtor i zellshëm.

“Me pikëllim të madh mora lajmin për vdekjen e aktivistit të Lëvizjes, Shefki Kaqanolli. Ai ishte aktivist i dalluar, punëtor i zellshëm, e njeri i urtë. Shpreh ngushëllimet më të sinqerta familjes, miqve, aktivistëve të Lëvizjes dhe gjithë atyre që e njohën”, ka shkruar Bulliqi në Facebook.

https://www.facebook.com/shpejtimbulliqi12/posts/2931332150414671

Postime të ngjajshme
Lajme

Baraliu tregon a ka të drejtë Vjosa Osmani të shkarkojë Valdete Dakën

Lajme

Isa Mustafa pas adresimit për media të Vjosa Osmanit: Sjellje rebele, nuk e meriton të jetë presidente!

Lajme

‘Bombardohet’ Ambasada ruse në Facebook pas reagimit ndaj Haradinajt

Lajme

Është analisti më i njohur kosovar, a mund t’ia qëlloni për kë bëhet fjalë?