Lajme

Vdekja e 28-vjeçares shqiptare nga Covid, reagon i pikëlluar moderatori kosovar

Një ditë më parë ndërroi jetë si pasojë e Covid-19 grimierja e njohur shqiptare e Kosovës, Liberta Selaci. Lajmin e trishtë e dhanë familjarët e saj, të cilët shkruanin se bashkë me të ka ndërruar jetë edhe foshnja.

Lidhur me këtë ngjarje të rëndë ka reaguar edhe moderatori i njohur, Alaudin Hamiti, pasi e ndjera ishte kushërira e tij.

“Pastë dritë shpirti i saj. Vajza e dajës iku në amshim”, shkruan Hamiti në një postim në “Facebook”, duke postuar edhe foton e 28-vjeçares.

Ndërsa në një postim në “Instastory”, moderatori i njohur shkruan: “Faleminderit të gjithëve për ngushëllimet e juaja. Ditë e rëndë për familjen Selaci dhe për gjithë ne!”.

Para disa ditësh 28-vjeçarja kishte kërkuar trajtim në Spitalin e Pejës, por nga aty ishte transferuar menjëherë në QKUK, në Klinikën e Gjinekologjisë, në repartin për shtatzëna të infektuara me COVID-19.

Postime të ngjajshme
Lajme

Bie bora e parë në Kosovë

Lajme

Shaqir Totaj i PDK-së tregon pse i hyri garës për kryetar të Prizrenit

Lajme

Shpend Ahmeti dërgon një mesazh gjatë transmetimit direkt për Bedri Hamzën

Lajme

Vitia e Zemaj përplasen për menaxhimin e pandemisë