Sport

Vazhdon të bie vlera e Rashicës, ja sa kushton momentalisht sulmuesi kosovar

Milot Rashica nuk ka qenë aq i suksesshëm sa pritej gjatë edicionit të fundit.

Për këtë arsye, vlera e futbollistit kosovar ka rënë për plot tre milionë euro, shkruan Gazeta Olle.

Lojtari nga Vushtrria nga 12 milionë euro sa vlente, sot ai vlen vetëm nëntë milionë euro.

Këtë e ka bërë të ditur “Transfermarkt.com”, faqja e njohur e cila vlerëson klubet dhe lojtarët.

Pas përfundimit të këtij sezoni pritet largimi i Rashicës nga skuadra e Werder Bremenit.

Interesimi për të është mjaft i madh nga shumë klube gjermane, por edhe nga klube të tjera në top ligat kryesore evropiane.

Postime të ngjajshme
Sport

Mici flet nga Tirana

Sport

Shkëndija nënshkruan kontratë profesionale me mesfushorin 17-vjeçar

Sport

Zyrtare: Trepça ’89 ndahet me futbollistin e njohur

Sport

Tjetër futbollist konfirmon largimin nga Trepça ’89