Sport

Vazhdojnë largimet e bujshme nga Interi, Martinez drejt klubit anglez

Pasi mbyllën një edicion të jashtëzakonshëm në Serie A duke u stolisur me titullin e kampionit, te Interi në merkaton verore janë duke ndodhur largime të mëdha.

Pas largimit të Achraf Hakimit te PSG-ja dhe Romelu Lukakut i cili raportohet se shumë shpejt do të zyrtarizohet te Chelsea, një tjetër futbollist i rëndësishëm do të largohet nga qyteti i modës, shkruan Demokracia.com.

Në bazë të raportimeve të “The Times”, Tottenham Hotspur ka siguruar shërbimet e sulmuesit argjentinas, Lautaro Martinezit.

“Neurazzurët” thuhet se kanë pranuar një ofertë prej 60 milionë funtave nga “Spurs”.

Martinez në dy edicionet e fundit me fanellën e Interit ka regjistruar plot 31 gola dhe nëntë asistime.

Postime të ngjajshme
Sport

Pas ndeshjes me Lazion, Mourinho fjaloset me gazetarë dhe e braktis konferencën

Sport

Ylli i Serie A shënon gol të mrekullueshëm me shishe të ujit në dorë

Sport

Dueli i zjarrtë në Champions, PSG – Man City: Guardiola ka disa fjalë për Messin

Sport

Joshua u dërgua në spital menjëherë pas humbjes ndaj Usyk