Sport

Van Dijk, Messi, Ronaldo, ky është lojtari më i mirë në Europë

-ADVERTISEMENT-
-Advertisement-

UEFA ka pasur tre lojtarë të nominuara për në Ligën e Kampionëve për sezonin e kaluar

Ishte Lionel Messi, Van Dijk dhe Cristiano Ronaldo ata të cilët ishin norminuar për këtë çmim.

Van Dijk ka thënë se ajo çfarë kishte ndodhur me Barcelonën ishte e pabesueshëm.

Në fund UEFA ka zgjedhur Van Dijk, personi që pati më se shumti impakt në skuadrën e Liverpool për të fituar Ligën e Kampionëve.

-Advertisement-
Postime të ngjajshme
Sport

I mbajtur një vit në burgun serb pasi e ngatërruan me dikë tjetër, Petrit Dula pas lirimit rrëfen për periudhën e vështirë që kaloi

Sport

Gjilani kalon në epërsi ndaj Llapit

Sport

Shënon Llapi, e ngushton rezultatin

Sport

Duka më i votuari në UEFA, rizgjidhet anëtar i Komitetit Ekzekutiv