Sport

Van de Beek bëhet viral në rrjete sociale, Solskjaer e përdor si trajner

Një version i zgjeruar i pamjeve nga Donny van de Beek që ‘përdoret si lojtar për stervitje’ është vërtet trishtuese për t’u parë mes mungesës së minutazhës së tij të vogël te Manchester United.

Holandezi ishte një zëvendësues i papërdorur në fitoren 3-0 të Djajve të Kuq ndaj Tottenhamit fundjavën e kaluar.

Por, Ole Gunnar Solskjaer kishte një punë për holandezin përpara se skuadra e tij të mposhtte Spurs të shtunën.

24-vjeçari u përdor për të qenë një figurë e ngjashme me trajnerin, duke ndihmuar ekipin e parë me një stërvitje gjuajtjeje përpara fillimit të takimit.

Një video e tregon atë duke luajtur me lojtarë si Cristiano Ronaldo, Edinson Cavani dhe Bruno Fernandes, të cilët filluan të gjithë kundër Spurs.

Ai mund të shihet duke lëshuar topa për shokët e tij të Man United së bashku me trajnerin Michael Carrick.

Videoja fillestare e Van de Beek duke u ‘përdorur si trajner’ bëri që tifozët e Man United të flasin ndërsa ata kritikuan trajtimin e tij nën Solskjaer.

Njëri shkroi në Twitter: ‘Unë mendoj se Donny është shumë më i mirë se Fred në kreativitet, kontroll të topit dhe mbrojtje. Ole nuk e ka idenë se çfarë bën me këtë skuadër të mrekullueshme’.

Një i dytë shkroi: ‘Është një shaka. Nëse do të luajmë me Donnyn në 3-4-2 do të ishte mirë në mes të mesfushës të lidheshim me Brunon dhe me dy përpara’.

Një i tretë shtoi: ‘Ndihem shumë keq për të. Shoku duhet të largohesh ose mundësisht ta shkarkojnë sa më shpejt (trajnerin). Ky trajtim i Donit është shumë i bezdisshëm’.

Van de Beek ka luajtur vetëm tre ndeshje në të gjitha kompeticionet këtë sezon, pasi ai po përballet me një tjetër sezon të vështirë pas kalimit të tij nga Ajaxi vitin e kaluar.

Related posts
Sport

Xhaka rikthehet në stërvitje të plota, Arteta tregon kur do të jetë i gatshëm

Sport

Formacionet zyrtare: Roma – Inter

Sport

Broja thyen një tjetër rekord në Premier Ligë pas golit të shënuar

Sport

Eskalon debati mes Xhevdet Pozharit e Shpëtim Deskut: ‘Me pas qenë te unë ishim nda ndryshe’

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *