Lajme

Valon Syla rikthehet në Facebook: Do t’i bëjë mbi 100 padi

Publicisti dhe gazetari Valon Syla ka falënderuar të gjithë gazetarët për mbështetjen dhe reagimet, ndërsa ka bërë të ditur se është rihapur Facebook-u i tij.

Ai ka thënë se është duke punuar në mbi 100 padi, për nxitje dhe të mbështetje të dhunës, sulme, shpifje në baza racore e etnike dhe ndaj lirisë së shprehje, shkruan Reporteri.net.

Postimi i tij:

Faleminderit të gjithë gazetarëve dhe miqve për mbështetjen dhe reagimet. Facebooku mu rihap.

Jam duke punuar në mbi 100 padi, për nxitje dhe të mbështetje të dhunës, sulme, shpifje në baza racore e etnike dhe ndaj lirisë së shprehjes.

Poashtu për lajme të rrejshme në media që nxitën dhunën ndaj meje, sidomos në vendet ku jetojnë në Perëndim…

Gërrnaçat u panë. Edhe gërrnaçat do ti shihni ende. Pas debatit që e kam nxitur, do ti identifikoni më lehtë. Me rëndësi është që të klasifikohem dhe dallohen nga diaspora e arritur, sepse vet ata janë ma në zor prej tyre se sa ne këtu që i shohim e i presim për një sezon turistik.

Veç dine që ligji mund të vonohet më shumë se në Evropë, por vlen dhe ju nxen…

Mësohuni të komunikoni pa sharje, dhe pa dhunë. Me një fjalë mos u boni gërrnaça, nëse sjeni.

Postime të ngjajshme
Lajme

KEDS njofton për ndërprerje të rrymës elektrike në këto vende

Lajme

E dhimbshme: Babë e bir nga Lipjani vdesin nga koronavirusi

Lajme

Drenicaku që thotë se e votoi 4 herë ilegalish PDK’në, tash i premton vota Vetëvendosjes

Lajme

Mobilizohet KEDS-i, paralajmërohet përkeqësim i motit