Lajme

Valon Syla: Po vjen Ushtria Çlirimtare e Gërrnaçave

Gazetari Valon Syla ka reaguar pas ardhjes së mërgimtarëve në Kosovë për zgjedhjet që do të mbahen më 14 shkurt.

Syla përmes një postimi në Facebook ka shkruar se po vjen Ushtria Çlirimtare e Gërrnaçave, sipas tij, për ta çliruar Kosovën.

“Po vjen Ushtria Çlirimtare e Gërrnaçave (UÇG), me na çliru Republikën e Lirë të Kosovës.

Brigada e Kuqe 134, Autobusi Karl Marx nga UjstBurgu.

Brigada e Kuqe 112, Aeroplani Fridrich Engels nga HajmBurgu…… rrugës për në atdheun e kapur bërtitnin UÇG, VV…”, ka shkruar Syla.

Kujtojmë se jemi vetëm dy ditë larg nga zgjedhjet e jashtëzakonshme që do të mbahen në vend.

Postime të ngjajshme
Lajme

Nga këto komuna janë rastet e reja me Covid 19

Lajme

Këto janë rastet e reja me Covid 19

Lajme

Ndahet nga jeta tekniku medicinal

Lajme

Ish-polici serb tregon se si u vra Adem Jashari dhe familja e tij