Sport

Valon Berisha emocionon me postimin para ndeshjes me Anglinë

-ADVERTISEMENT-
-Advertisement-

Valon Berisha e ka postuar një fotografi në rrjetet sociale, ku shihet duke e festuar golin e Mërgim Vojvodës, në fitoren 2:1 ndaj Republikës Çeke.

Futbollisti kosovar i ka shprehur emocionet e tij pas golit në të cilin asistoi vetë nga korneri.

26-vjeçari u inkuadrua në lojë në pjesën e dytë në ndeshjen ndaj Republikës Çeke dhe menjëherë u vërejt efekti, pasi ai e dhuroi asistimin nga goditja e këndit për golin e dytë të mbrojtësit të djathtë, Vojvoda.

Ai e ka përshkruar këtë ndjenjë përmes një fotografie të postuar në Instagram.“Emocione të pastra”, kas shkruar Berisha në gjuhën angleze.

Kosova u ngrit në kuotën e 8 pikëve në Grupin A, ndërsa kundërshtari i saj i radhës, Anglia ka një më shumë, 9.Këto dy ekipe do të përballen në mes vete nesër mbrëma në Southampton.

ewferw

-Advertisement-
Postime të ngjajshme
Sport

I mbajtur një vit në burgun serb pasi e ngatërruan me dikë tjetër, Petrit Dula pas lirimit rrëfen për periudhën e vështirë që kaloi

Sport

Gjilani kalon në epërsi ndaj Llapit

Sport

Shënon Llapi, e ngushton rezultatin

Sport

Duka më i votuari në UEFA, rizgjidhet anëtar i Komitetit Ekzekutiv