Sport

Valencia shënon fitore të thellë ndaj Real Madridit

Ka përfunduar ndeshja që prodhoi pesë gola ndërmjet Valencias dhe Real Madridit në “Mestalla”, raporton “Zeri.info”.

Valencia ka shënuar fitore të rëndësishme me rezultat 4:1 kundër Real Madridit në takimin e vlefshëm për javën e nëntë në La Liga.

Protagonisit kryesor në këtë ndeshje ishte futbollisti spanjoll i Valencias, Soler që shënoi tre gola kundër “mbretërve”.

Karim Benzema ishte i pari që hapi llogarinë e golave në këtë ndeshje.

Por, kaq ishte nga “Los Blancos” pasi që minutat në vazhdim ishin të rezervuar për Soler që shënoi të tre golat nga pika e bardhë e penalltisë.

Me këtë fitore, Valencia ndodhet në vendin e nëntë me 11 pikë të grumbulluara, kurse Real Madridi zbret në vendin e katërt me 16 pikë.

Postime të ngjajshme
Sport

Trajneri i klubit shqiptar e ndjek ndeshjen e skuadrës së tij duke marrë oksigjen në spital

Sport

Llapi në pozitë të vështirë, ish-ndihmësi i Tahir Batatinës gati ta mbyllë vjeshtën si lider i Ligës së Parë

Sport

Klubi emblemë në futbollin e Kosovës me të cilin po bëhen eksperimente!

Sport

SUPERLIGA LIVE: Gjilani – Drita & Feronikeli – Trepça ’89