Sport

Valdet Rama sot sfidën Lazion e Vedat Muriqit e Elseid Hysajt

Lazio do zbresë sot në fushë për të zhvilluar miqësoren e radhës.

Kryeqytetasit do të përballen me skuadrën gjermane e Mepen, që militon në Ligën e Tretë, ku luan edhe ish-futbollisti i Kombëtares së Shqipërisë, Valdet Rama.

Ai sot do të jetë përballë shqiptarëve të Lazios.

Trajneri Sarri do të kërkojë të marrë maksimumin nga sfida e sotme, teksa rikthehen në dispozicion edhe Acerbi, Immobile dhe Correa, që ishin të angazhuar me ekipet kombëtare.

Lazio do të qëndrojë në Gjermani deri ditën e shtunë, teksa më pas do të udhëtojë drejt Holandës, ku është planifikuar një test miqësor me Twnten.

Te ekipi i Lazios pritet të paraqiten edhe Vedat Muriqi, Elseid Hysaj e Thomas Strakosha.

Postime të ngjajshme
LajmeSport

Joshua - Usyk, këtu mund ta shikoni "LIVE" meçin!

LajmeSport

Momenti kur Florian Marku shpallet kampion

LajmeSport

FLORIAN MARKU TRIUMFON PËRBALLË BOKSIERIT UKRAINAS NË LONDËR

LajmeSport

Mbyllet rundi i pestë në ndeshjen Marku – Prodan, këto janë disa nga lëvizjet e menqura të boksierit shqiptar