Lajme

Vaksina për COVID-19: Hoti dhe Zemaj me deklarata të kundërta

Kryeministri në detyrë, Avdullah Hoti sonte në një emision ka deklaruar se vaksina mund të vije në Kosovë në muajin mars pse prill.

Mirëpo minuta më parë, një drbat tjetër televiziv, ministry në detyrë i Shëndetësisë, Armend Zeaj tregoi se zyrtarisht i erdhi një njoftim se dozat e parë të vaksinës do të vijnë në muajin shkurt.

‘’Në mars, në prill ta kemi vaksinën e parë. Nuk është arritur ende marrëveshje konkrete, por ka kohë që është në negociata blerja e vaksinës’’, ka thënë ai.

“Sa më erdhi një email që një kontingjent i dozave të vaksinave do të arrijë në muajin shkurt, është konfirmimi i parë zyrtar që me erdh sa isha duke biseduar me ju”, tha Zemaj duke i kërkuar falje kryeministrit Avdullah Hoti për shkak se e njëjta është dërguar edhe në adresë të kryeministrit.’’, shtoi Zemaj

Postime të ngjajshme
Lajme

Ministri Reçica jep një lajm të mirë për përfituesit e skemave pensionale

Lajme

Në këto vende nesër nuk do të ketë rrymë

Lajme

Mustafa i drejtohet VV’së

Lajme

Pasi PDK e LDK e quajtën Dukagjinin televizion të VV-së, reagon Panduri