Sport

Vaki kosovare: Trajneri i klubit kosovar jep dorëheqje pas fitores 6:1

FC Dardanët fituan ndeshjen e fundjavës ndaj Galaksisë, mirëpo humbën trajnerin e tyre Ded Tunaj, shkruan Gazetasheshi.com.

Tekniku gjakovar ka ofruar dorëheqje nga posti i tij pas një pune katër vjeçare në klubin e “kuqezinjëve” që bën gara në Ligën e Dytë të futbollit kosovar.

Pas fitores 6-1 ndaj skuadrës së Galaksisë ndaj Gjilanit, Tunaj përmes një publikimi ka falenderuar drejtuesit e klubit, futbollistët, tifozët dhe gjithë personat tjerë të cilët qëndruan afër klubit tash e një kohë të gjatë.

Dardanët pozicionohen në pozitën e 13-të të renditjes tabelare në Ligën e Dytë me vetëm tre pikët e fituara në vikend.

Klubi nga Gjakova ka për objektiv qëndrimin në këtë divizion të garave.

Postime të ngjajshme
Sport

Borussia Monchengladbach -Real Madrid, ky ishte lojtari i ndeshjes

Sport

Liverpool 2:0 Midtjylland, notat e lojtarëve

Sport

Liverpool bën detyrën përballë Midtjylland

Sport

Real Madrid i shpëton humbjes së dytë në Ligën e Kampionëve