Lajme

Vaki kosovare: E infektuara me Covid tenton të kalojë kufirin për të shkuar në Shqipëri

Një e infektuar me Covid-19 duke mos respektuar masat ka dal nga izolimi dhe ka tentuar të kalojë kufirin Kosovë – Shqipëri.

Sipas njoftimit të policisë, rasti ka ndodhur gjatë ditës së djeshme rreth orës, 17:00, kurse ndaj të dyshuarës është hapur rast.

“PKK. Vermicë, 20.11.2020-17:00.

Është raportuar se ndaj të dyshuarës femër kosovare është hapur rast pasi që e njëjta derisa ka qenë me Covid 19, duke mos u përmbajtur rekomandimeve ka dalë nga vetë izolimi”, thuhet në raportin e policisë.

Postime të ngjajshme
Lajme

Familja nga Kukësi që u zhvendos në Kosovë ka një hall të madh

Lajme

Podujevë: Hajnat i hyjnë në katin e tretë dhe i vjedhin 2000 euro, ari, pasaporta e 4 kartela bankare

Lajme

Deputetja e LDK-së për Albin Kurtin: Ai është diktator

Lajme

Çfarë i ndodh trupit pas një gripi normal, mund të fitoni antitrupa kundër Covid-19?