Sport

Ulpiana s’ka të ndalur, ‘blindon’ tetë futbollistë

Pasi po e kompleton kryesinë e re, klubi i Ulpianës tashmë ka filluar punën për ristrukturimin e skuadrës për sezonin e ri.

‘Bardhekaltërtit’ kanë vazhduar bashkëpunimin me tetë futbollistë kryesor të ekipit.Gentian Emini, Rilind Gërbeshi, Egzon Qerimi, Trimror Selimi, Bardh Bylykbashi, Ardian Musliu, Berat Ahmeti dhe Kastriot Rapuca, kanë nënshkruar kontrata disa edhe për një vit, e disa të tjerë me gjatë me klubin nga Lipjani.

Ulpiana me afrimet e reja në klub, si dhe me fondin e lojtarëve të cilët ishin pjesë e suksesit të ‘bardhekaltërtve’, do të jetë një kockë e fortë për kundërshtarët në fushën e blertë.

Postime të ngjajshme
Sport

Napoli mposht bindshëm Bayernin në kuadër të miqësoreve para-sezonale

Sport

Liverpool gati kontrata e reja për 6 yjet e tyre, disa nuk janë në listë

Sport

Zyrtare: Rahoveci prezanton përforcimin e ri i cili vjen nga Llapi

Sport

Zyrtare: Futbollisti shqiptar largohet nga Prishtina