Sport

Ulpiana e transferon sulmuesin brazilian

Ulpiana ka bërë njërin nga përforcimin më të madh në këtë merkato.

Ekipi nga Lipjani ka arritur marrëveshjen me sulmuesin Marclei Santos.

Eksperienca e fundit e ish-futbollistit të Arbërisë u përkiste Superligës, ku shkëlqeu dhe ishte në radarin e disa skuadrave.

Drejtuesit e skuadrës nga Lipjani e kanë mbyllur me një firmë në kontratë takimin me Santos, që në këtë mënyrë i shuan shpresat përfundimisht ekipeve tjera.

Ulpiana në edicionin e ri do të drejtohet nga trajneri nga Shqipëria, Edlir Tetova.

Postime të ngjajshme
Sport

Eksperti i jep shpresë Eriksenit: Mund të luajë me një kusht

Sport

Astrit Selmani, i pari që e realizon “hat-trick” në Conference Leauge

Sport

“Bombardon” përsëri Muriqi, realizon gol të bukur në miqësore me Lazion

Sport

EKSKLUZIVE: Agon Llugiqi bëhet me ekip të ri