Sport

Ulpiana bën goditjen e radhës, transferon ish-sulmuesin e Arbërisë

Ulpiana, ka bërë njërin nga përforcimin më të madh në këtë merkato. Ekipi nga Lipjani ka arritur marrëveshjen me sulmuesin Marclei Santos.

Eksperienca e fundit e ish-futbollistit të kuqezi i përkiste Superligës, ku shkëlqeu dhe ishte në radarin e disa skuadrave vendore dhe ndërkombëtare, mirepo sulmuesi brazilian, keto oferta i ka lënë pas për t’ju bashkuar Ulpianës.

Drejtuesit e skuadrës qytetase e kanë mbyllur me një firmë në kontratë takimin me Santos, që në këtë mënyrë i shuan shpresat përfundimisht ekipeve tjera.

Nërkohë, prezantimi në faqen zyrtare të klubit do të vijë së shpejti.

Postime të ngjajshme
Sport

Drita shpërthen ‘bombën’, zyrtarizon transferimin e radhes

Sport

Munishi e uron emërimin e Begollit si trajneri i Vëllaznimit

Sport

Ja në sa ora do të parakalojnë në sheshin “Nënta Tereza” xhudistet kosovare

Sport

Ballkani sot luan miqësoren e radhës, ja me kë takohet