Sport

Ulpiana bën goditjen e dytë për sot, transferon këtë futbollist

Klubi Futbollistik “Ulpiana” garat në sezonin e ri do t’i zhvillojë në Superligën e Kosovës në futboll.

Tashmë skuadra nga Lipjani ka filluar që të përgatitet maksimalisht që t’i bëjë ballë garave, shkruan Gazetasheshi.com

Klubi ka bërë edhe goditjen e dytë gjatë ditës së sotme.

Pasi që raportuam se Ulpiana ka transferuar qendërmbrojtësin Silvester Shkalla, tashmë ata kanë arritur marrëveshje edhe me Ermir Rezi.

Rezi luan si mesfushor ofanziv dhe së fundmi ka qenë pesë e Kastriotit në Shqipëri.

Futbollisti ka nënshkruar kontratë 1-vjeçare me skuadrën nga Lipjani.

Postime të ngjajshme
Sport

Zyrtare: Ky do të jetë kundërshtari i Prishtinës në “play-off” nëse e kalon Bodo Glimtin

Sport

Përfundoi aventurën me Ukrainën, zbulohet pse u largua Andriy Shevchenko

Sport

Shkëndija emëron trajnerin e ri

Sport

Ballkani ‘befasohet’ në Turqi, takohet me drejtuesit e klubit të njohur