Lajme

Uka, djali i Ibrahim Rugovës përkrah Vjosa Osmanin për kryeministre

-ADVERTISEMENT-
-Advertisement-

Djali i presidentit historik Ibrahim Rugovës, Ukë Rugova, si duket është i kënaqur me kandidaturën e Vjosa Osmanit për kryeministre nga Lidhja Demokratike e Kosovës, raporton Express.

Përmes një postimi që është bërë në Facebook, Ukë Rugova, shihet në një odë në Gollak së bashku me Gani Gecin si dhe Hazir Borovcin, derisa, më këngë e valle festojnë kandidaturën e Osmanit.

“LDK besë dhe shpresë per Kosovën. Beslidhja për Vjosa Osmani-n Kryeministre.✌️✌️”, shkruhet në postim.

Ukë Rugova është zgjedhur së fundmi anëtar i Këshillit të  Përgjithshëm në LDK, derisa, edhe ai ka votuar pro kandidaturës së Osmanit për kryeministre.

-Advertisement-
Postime të ngjajshme
Lajme

Vuçiq s’arrin ta fus ushtrinë në Kosovë, për 30 sekonda bombardohet Beogradi

Lajme

Nuk jam ateist, Valon Syla tregon se në çka beson

Lajme

E pazakontë: Majmuni shijon rrezet e diellit në ballkonin e një banese në Prishtinë

Lajme

‘Eskalon’ deputeti i VV-së, me akuza ndaj Kryeziut: Po mërzitesh që s’po fiton Radoiçiqi, shyqyr që po iu bien maskat