Lajme

Ujësjellësi vërshon në qendër të Prishtinës, gropat vështirsojnë qarkullimin

-ADVERTISEMENT-
-Advertisement-

Që prej katër ditësh gypi i ujësjellësit po vërshon rrugën “Demir Vitia” (ish “Edmond Hoxha”) tek Kacallarët/Dodona në Prishtinë, ku dhe janë krijuar gropa të mëdha që po vëshrisojnë qarkullimin e veturave

Banorët janë në hall nga defektet e shpeshta të gypit të ujësjellësit dhe nga neglizhenca e kompetentëve të ujësjellësit dhe komunarëve.
Qindra vetura dhe kamionë kalojnë gjatë ditës në këtë aks rrugor, i cili prej katër ditësh është i vërshuar nga uji që rrjedh pandërprerë dhe thuajse është bërë i pakalueshëm për veturat luksoze, për shkak të gropave.

Rruga është shkatërruar që nga 2017 kur kishte shpërthyer gypi kryesor i ujësjellësit tek Kacallarët, jo shumë larg nga furra e njohur “Rekord”.
Që nga ajo kohë autoritetet e Komunës së Prishtinës nuk kane ndërmarrë asnjë veprim te evitojnë këto gropa, që kanë krijuar frustrim të madh tek banorët e lagjës.

-Advertisement-
Postime të ngjajshme
Lajme

Vuçiq s’arrin ta fus ushtrinë në Kosovë, për 30 sekonda bombardohet Beogradi

Lajme

Nuk jam ateist, Valon Syla tregon se në çka beson

Lajme

E pazakontë: Majmuni shijon rrezet e diellit në ballkonin e një banese në Prishtinë

Lajme

‘Eskalon’ deputeti i VV-së, me akuza ndaj Kryeziut: Po mërzitesh që s’po fiton Radoiçiqi, shyqyr që po iu bien maskat