Sport

UEFA zbulon për herë të parë trofeun e Europa Conference League

UEFA ka zbuluar trofeun e Europa Conference League.

UEFA sot ka prezantuar trofeun e Europa Conference League për herë të parë.

Europa Conference League do të nis nga sezoni 2021/2022 dhe do të marrin pjesë klubet të cilat përfundojnë në vendin e shtatë, respektivisht nën ato vende ku përfundojnë klubet që kualifikohet për Ligën e Kampionëve dhe Europa League.

Ishte presidenti i UEFA-së, Aleksandr Ceferin i cili bëri zbulimin e trofeut në një ceremoni zyrtare.

Postime të ngjajshme
Sport

Mikrobiologu Lul Raka: Kur klubet tona të fillojnë garat në Evropë, le të lejohen shikuesit në një përqindje

Sport

Mici flet nga Tirana

Sport

Shkëndija nënshkruan kontratë profesionale me mesfushorin 17-vjeçar

Sport

Zyrtare: Trepça ’89 ndahet me futbollistin e njohur