Sport

UEFA zbulon klubet që shpenzojnë më së shumti në pagat e lojtarëve

Barcelona ka faturën më të lartë të pagave në Evropë – me klubin La Liga që shpenzon mbi 450 milionë funte, ndërsa Manchester United mburret me pagat më të larta në Premierligë.

UEFA ka zbuluar 20 klubet që shpenzojnë më së shumti në pagat e lojtarëve në Evropë me Bayern Munich, Manchester United, Paris Saint-Germain dhe Real Madrid që janë në top-pesëshe.

Barcelona kryeson përpara rivalëve të Real Madrid me Paris Saint-Germain, Manchester United, Bayern Munich që janë të vendosur në të tretin, të katërt dhe të pestin respektivisht, përcjell lajmi.net.

Më poshtë lista e plotë.

20. Crystal Palace = 113 milionë funte

19. AS Monaco = 114 milionë

18. Leicester City = 115 milionë

17. AC Milan = 129 milionë

16. AS Roma = 136 milionë

15. Inter Milan = 136 milionë

14. Tottenham = 143 milionë

13. Everton = 154 milionë

12. Borussia Dortmund = 160 milionë

11. Atletico Madrid = 182 milionë

10 Juventus = 224 milionë

9. Arsenal = 232 milionë

8. Chelsea = 236 milionë

7. Liverpool = 255 milionë

6. Manchester City = 267 milionë

5. Bayern Munich = 270 milionë

4. Manchester United = 286 milionë

3. Paris Saint-Germain = 289 milionë

2. Real Madrid = 369 milionë

1. Barcelona = 453 milionë

Postime të ngjajshme
Sport

Njoftim i rëndësishëm nga KF Shkëndija

Sport

Këto janë fjalët e drejtorit të Reims pas nënshkrimit me Valon Berishën

Sport

Orari i katër xhirove të mbetura në Superligë, kush do të shpallet kampion?

Sport

Valon Berisha afër kalimit te skuadra e njohur franceze