Sport

UEFA tregon se a do të ketë ndryshim të formatit në Ligën e Kampionëve

As ‘final four’, as vetëm një ndeshje, s’do të ndryshojë formati i Ligës së Kampionëve

Numri një i UEFA-s, Aleksander Ceferin, ka mohuar gjitha thashethemet se nëse rinis Champions League, mund të ndryshojë formati për ta mbyllur sa më parë sezonin.

Ai ka konfirmuar se ashtu siç ishte formati para pandemisë koronavirus, do të jetë edhe pas nëse rinis sezoni.

Ne presim që UEFA Champions League të përfundojë me të njëjtin format siç ishte para suspendimit”, tha Ceferin, derisa foli për shumë tema tjera.

Ai beson se Ligat do të rinisin, pasi të qetësohet situata më virusin vdekjeprurës, COVID-19.

Por, nëse ndodh e kundërta, sipas tij, liderët duhet të shpallen kampion.

Ai mori shembull Liverpoolin që ishte 2 ndeshje afër triumfit edhe matematikisht në Premierligë dhe do të ishte e padrejtë sipas tij, ligat të mos kenë kampion.

Postime të ngjajshme
Sport

Trajneri kosovar pyet: Si mundet një palestër me 15 persona të jetë më e rrezikshme se qendra tregtare me 2 mijë persona?

Sport

Mediumi i njohur italian: Milot Rashica ka pranuar ofertën e gjigantit nga Serie A

Sport

Ministri Vitia tregon se a do të ketë tifozë në stadiume

Sport

Reagon Driton Kuka: E pabesueshme kjo punë, Kosova nuk paska sporte tjera përveç futbollit