Sport

UEFA pritet t’i largojë gjysmëfinalistët e Ligës së Kampionëve që do të marrin pjesë në Superligë

Anëtari i Komitetit Ekzekutiv në UEFA, Jasper Moller ka dhënë një intervistë për “Reuters”.

Ai ka thënë se për ekipet që i janë bashkuar Superligës Evropiane, pritet largimi nga gjysmëfinalja e Ligës së Kampionëve.

“Klubet duhet të largohen dhe unë pres që kjo të ndodh të premten” – tha Moller.

Kjo i bie që Real Madridi, Chelsea dhe Manchester City të eliminohen, dhe sipas gjasave PSG të shpallet kampion automatikisht.

Kujtojmë se PSG nuk është e përfshirë në Superligën Evropiane.

Përveç PSG, ekipet tjera që s’po e përkrahin këtë ligë janë Bayern Munich dhe Borussia Dortmund.

Postime të ngjajshme
Sport

Drita do të mbetet pa një investitor të fuqishëm, Valon Murseli do të largohet në fund të këtij edicioni

Sport

Luftë e madhe në Ligën e Dytë, kështu duket tabela kur kanë mbetur vetëm edhe dy xhiro deri në fund

Sport

Tre talentë shqiptarë në listën e Zvicrës U21

Sport

Njëri nga futbollistët kryesor të Real Madridit pozitiv me Covid-19, mungon në ndeshjen e fundit të La Liga-s