Sport

UEFA po shikon mundësinë e pezullimit të Real Madrid dhe Juventus nga LK

Të dy klubet ishin ndër të parat që u deklaruan pro krijimit të një lige Super Evropiane.

UEFA ende po vendos se çfarë të bëjë me themeluesit e Superligës Evropiane dhe një vendim pritet të merret ditëve në vijim, transmeton lajmi.net.

Megjithatë,, sipas raporteve në Itali, as Ceferin dhe as anëtarët e tjerë të komitetit ekzekutiv të UEFA-s nuk janë të sigurt se çfarë qëndrimi duhet të miratojnë me Real Madrid dhe Juventus.

Klubi i Juventusit lëshoi ​​një deklaratë që ishte e paqartë, duke pranuar se projekti ESL nuk kishte rënë mirë këtë javë, por në fakt nuk u tërhoq nga ai vetë.

Për këtë arsye disa drejtues të rangut të lartë në UEFA duan që të dy klubet të sanksionohen.

Duke e ditur që shanset për të bërë diçka këtë sezon janë të largëta, një tjetër plan është që Juventus dhe Real Madrid të përjashtohen nga Liga e ardhshme e Kampionëve.

Përkundër kësaj, ka edhe të tjerë në UEFA të cilët mendojnë dhe që shpresojnë që mund të arrihet një marrëveshje për futbollin për të ecur përpara në një mënyrë më të bashkuar.

Postime të ngjajshme
Sport

Drita do të mbetet pa një investitor të fuqishëm, Valon Murseli do të largohet në fund të këtij edicioni

Sport

Luftë e madhe në Ligën e Dytë, kështu duket tabela kur kanë mbetur vetëm edhe dy xhiro deri në fund

Sport

Tre talentë shqiptarë në listën e Zvicrës U21

Sport

Njëri nga futbollistët kryesor të Real Madridit pozitiv me Covid-19, mungon në ndeshjen e fundit të La Liga-s