Sport

UEFA mesazh Villarrealit, kujdes nga ‘bombat’ e Granit Xhakës

Manchester United, Arsenal, Roma dhe Villarreal janë skuadrat që kanë siguruar kualifikimin tutje në Ligën e Evropës.

Villarreal do të përballet me Arsenalin në gjysmëfinale të kësaj gare.

Pritet një ndeshje jashtëzakonisht interesante për më tepër që trajneri spanjoll Unai Emery rikthehet të luajë kundër ish skuadrës së tij.

UEFA ka paralajmëruar spanjollët me një super gol të Granit Xhakës që e kishte shënuar pikërisht kudër tyre.

Në vitin 2014, sa ishte pjesë e Borussia Monchengladbach, Xhaka kishte shënuar në shtëpinë e Villarrealit.

Ajo mbetet një nga golat më të bukur në karrierë të shqiptarit.

Postime të ngjajshme
Sport

Jo vetëm Mourinho, një tjetër emër i madh i futbollit mund të zbarkojë në Romë

Sport

Prishtina dhe Llapi kanë siguruar tashmë daljen në Evropë, ja sa para do t’i fitojnë

Sport

Skuadra e madhe gjermane kërkon Granit Xhakën

Sport

Liverpool kërkon yllin e Real Madridit, ky është çmimi i vendosur për të