EURO 2020

UEFA merr vendim për kartonët e verdhë në gjysmëfinalet e “Euro2020”

Institucioni më i madh e futbollit në Evropë, UEFA ka marrë vendim në lidhje me kartonët e verdhë në gjysmëfinalet e “Euro2020”.

Të gjithë futbollistëve të katër kombëtareve që do të luajnë në gjysmëfinale të Kampionatit Evropian “EURO 2020”, i janë larguar kartonët e verdhë në mënyrë që të mos humbasin finalen e madhe të “Wembleyt”.

Kjo është bërë nga UEFA në mënyrë të gjithë futbollistët të jenë më të relakësuar në ndeshjen gjysmëfinale që do t’i zhvillojnë me 4 dhe 5 korrik.

Pra, kjo do të thotë se një futbollist mund të pezullohet për në finalen e madhe vetëm në rast se merr karton të kuq.

Postime të ngjajshme
EURO 2020

Pesë lojtarë që vlera e tyre u rrit dukshëm pas paraqitjeve fantastike në Euro 2020

EURO 2020

Pritja e tij e stolisi Italinë me trofeun e “Euro2020”, Donnarumma tregon pse nuk festoi pritjen e penalltisë

EURO 2020

Jorginho tregon përse zgjodhi Italinë para Brazilit

EURO 2020

Skuadrat dhe lojtarët me statistikat më të mira në Euro 2020