Sport

UEFA konfirmon vendet se ku do të mbahen finalet e vitit 2021, 2022, 2023 në Ligën e Kampionëve

-ADVERTISEMENT-
-Advertisement-

Komiteti ekzekutiv i UEFA-s ka vendosur vendet për finalet e Ligës së Kampionëve 2021, 2022 dhe 2023.

Finalja 2020/21 do të jetë në ‘Gazprom Arena’ të Shën Petersburgut, ndërsa ‘Allianz Arena’ i Munich do të rikthehet si pritës një dekadë pas finales së vitit 2012 në ediconin 2021/22, para se ‘Wembley’ të marrë një tjetër finale në 2022/23, , transmeton lajmi.net.

Për më tepër, UEFA njoftoi se Super Kupa Evropiane e vitit 2021 do të mbahet në ‘Windsor Park’ të Belfastit.

Finalja e Ligës së Evropës në sezonin 2020/21 do luhet në ‘Ramon Sanchez Pizjuan’ të Sevillas, ndërsa një vit më pas ‘Boris Paichadze Dinamo’ i Tbilisit do të jetë mikpritës i finales së kompeticionit të dytë të UEFA-së për klube.

-Advertisement-
Postime të ngjajshme
Sport

I mbajtur një vit në burgun serb pasi e ngatërruan me dikë tjetër, Petrit Dula pas lirimit rrëfen për periudhën e vështirë që kaloi

Sport

Gjilani kalon në epërsi ndaj Llapit

Sport

Shënon Llapi, e ngushton rezultatin

Sport

Duka më i votuari në UEFA, rizgjidhet anëtar i Komitetit Ekzekutiv