Sport

UEFA e ka marr vendimin, Reali, Barca dhe Juventusi do të përjashtohen nga Liga e Kampionëve

Një lajm i bujshëm është duke qarkulluar në Itali, ku thuhet se UEFA e ka marrë vendimin, pas krijimit të Superligës Europiane, për të dënuar tre ekipe.

“La Repubblica” shkruan se UEFA ka vendosur që të përjashtojë nga Liga e Kampioneve për sezonin e ardhshëm, Realin e Madridit, Barcelonën dhe Juventusin.

Mediat italiane bën me dije se vendimi tashmë është marrë dhe në ditët e ardhshme, pritet të dalin me komunikatë.

 

Reali, Barça dhe Juventusi ishin klubet themeluese të Superligës Europiane dhe të vetmet që ende nuk janë larguar.

Për këtë arsye, UEFA ka vendosur të marrë një vendim rëndë për këto 3 klube, duke i përjashtuar nga Champions për sezonin tjetër.

 

Në ditët e ardhshme pritet edhe një komunikatë, ku do të sqarohet gjithçka, për të kuptuar nëse është diçka e vërtetë, apo thjesht në kuadrin e thashethemeve.

Postime të ngjajshme
Sport

Benit Ferizi vazhdon me skuadrën e SC Besiana Internacional

Sport

Rashica në Premierligë, vjen reagimi i Munishit

Sport

Prezantimi i veçantë i Milot Rashicës te Norwichi me flamur të Kosovës

Sport

Zbulohet shuma e transferimit të Rashicës në Premierligë, kjo është shuma që përfiton ish-klubi i tij, Vushtrria