Sport

UEFA e gatshme ta ndryshojë rregullin e golit mysafir në Ligën e Kampionëve

UEFA po diskuton mundësinë e ndryshimit të vendimit për rregullin e golit mysafir në Ligën e Kampionëve.

Shtëpia e futbollit evropian e ka bërë të ditur këtë sot në mbledhjen e Komitetit në Nyon të Zvicrës, shkruan lajmi.net.

Sipas the “Times” UEFA priet ta ndryshojë këtë ligh, por ka hasur në vështirësi, pasi shumë analistë të futbollit po konsiderojnë që rregulli i golit mysafir i jep shpirt lojës.

Jamie Carragher ka kërkuar nga UEFA që të mos bëjë një gabim të tillë.

“Rregulli i golit mysafir në ndeshje është shumë emocionues, ju lutem rishikojeni këtë sepse jeni duke bërë një gabim të madh”, tha Carragher.

Tani pritet miratimi i Komitetit Ekzekutiv të UEFA-së për të ndryshuar apo jo ligjin në fjalë.

Postime të ngjajshme
Sport

Ja çfarë kishte thënë Eriksen për Kosovën kur ishte në Prishtinë

Sport

Ish-mjeku i Eriksen, jep detajet tmerruese lidhur me futbollistin dhe tregon çfarë mund t’i ketë ndodhur

Sport

ZYRTARE: A&N përforcohet me ish-futbollistin e Lirisë

Sport

Mourinho i çmend tifozët e Romës, po e transferon yllin nga Real Madridi!