Sport

UEFA: Deri të premten pritet largimi i Real Madrid, Man Cityt dhe Chelseas nga Liga e Kampionëve

Anëtari i Komitet Ekzekutiv në UEFA, Jasper Moller në një intervistë të dhënë për “Reuters” ka thënë se deri të premten pritet largimi i gjysmë-finalistëve që do t’i bashkëngjiten Superligës Evropiane.

“Ekipet duhet të shkojnë dhe unë pres që kjo të ndodh të premten”, kështu është deklaruar Moller.

Gjysme-finalistët që pritet të largohen janë: Chelsea, Real Madrid dhe Manchester City.

Nëse ndodh kjo, PSG shpallet automatikisht e fiton titullin e Ligës së Kampionëve.

Postime të ngjajshme
Sport

Drita do të mbetet pa një investitor të fuqishëm, Valon Murseli do të largohet në fund të këtij edicioni

Sport

Luftë e madhe në Ligën e Dytë, kështu duket tabela kur kanë mbetur vetëm edhe dy xhiro deri në fund

Sport

Tre talentë shqiptarë në listën e Zvicrës U21

Sport

Njëri nga futbollistët kryesor të Real Madridit pozitiv me Covid-19, mungon në ndeshjen e fundit të La Liga-s