Sport

UEFA dënon Ibrahimovicin për përfshirje në një kompani bastesh

Zlatan Ibrahimovic është dënuar me një gjobë rreth 50 mijë euro nga UEFA, pasi është përfshirë në një kompani bastoreje.

Football Daily raporton se Ibrahimovic është dënuar me rreth 50 mijë euro pasi është përfshirë në një kompani bastesh, përcjell lajmi.net.

Në prill ishte raportuar se UEFA ka hapur një procedurë disiplinore ndaj suedezit dhe në fund ky ka dalë fajtorë.

Në qoftë se ky do të jetë dënimi i vetëm nga UEFA, atëherë do të ishte një gjë e lehtë për Ibrahimovicin.

Sulmuesi i Milanit është i dëmtuar për momentin dhe do të humbasë Kampionatin Evropian “EURO 2020”.

Postime të ngjajshme
Sport

A ia lejon ligji italian Eriksenit të luaj përsëri për Interin?

Sport

Visoka tregon pse e zgjodhi Ferizajin dhe ka një premtim për “Ujqërit”

Sport

Mourinho me deklaratë prekëse pë Eriksen

Sport

Skandaloze: Serbo-austrikau e shanë me nënë futbollistin shqiptar të Maqedonisë