EURO 2020

UEFA dënon Anglinë pas ngjarjeve në ndeshjen me Danimarkën

UEFA e ka marrë seriozisht sjelljen e tifozëve në Evropian 2020 ku pas dënimit të Hungarisë me tre ndeshje pa tifozë kësaj radhe ka dënuar Anglinë për veprimet jo-korrekte të mbështetësve të saj në shkallët e stadiumit Ëembly në gjysmëfinalen kundër Anglisë.

UEFA ka gjobitur federatën angleze me shumën e 30 mijë eurove për laserat në fytyrën e portierit Kasper Schmeichel, tek penalltia e Kane.

Gjithashtu gjoba është akumuluar si një ndëshkim për disa vepra të tjera të tifozëve si vërshëllimat në këndimin e himnit danez dhe ndezja e fishekzjarrëve brenda stadiumit.

Selia numër një e futbollit europian nuk e ka ndërmend të tolerojë sjelljet e fansave aq më pak që vinë nga një periudhë mungese prej 1 viti e gjysmë.

Postime të ngjajshme
EURO 2020

Pesë lojtarë që vlera e tyre u rrit dukshëm pas paraqitjeve fantastike në Euro 2020

EURO 2020

Pritja e tij e stolisi Italinë me trofeun e “Euro2020”, Donnarumma tregon pse nuk festoi pritjen e penalltisë

EURO 2020

Jorginho tregon përse zgjodhi Italinë para Brazilit

EURO 2020

Skuadrat dhe lojtarët me statistikat më të mira në Euro 2020