Sport

U19! Neziri dhe “Ibra” i Kosovës shkëlqejnë në fitoren e thellë te Bayernit

Behar Neziri dhe Arijon Ibrahimovic kanë shkëlqyer në fitoren e Bayern Munich U19 prej 5:1 ndaj Saarbrucken U19, ndeshje kjo e vlefshme për Bundesligën e Jugut, shkruan Sheshi.info

Neziri i cili është pjesë edhe e Kosovës U19 ka shënuar dy gola (33′ dhe 45+1′) në këtë ndeshje, derisa Ibrahimovic që ka përfaqësuar ngjyrat e shpresës së Gjermanisë ka realizuar një gol (37′) për fitoren e thellë.

Kjo është fitorja e dytë në tri ndeshje sa kanë zhvilluar bavarezët, derisa kanë edhe një humbje. Kurse për Nezirin dhe Ibrahimovicin janë golat e parë në këtë edicion.

Postime të ngjajshme
Sport

Nga Muriqi, Rrahmani, Hysaj dhe Gjimshiti, zbulohen pagat e futbollistëve shqiptarë në Serie A

Sport

Ndeshje tejet interesante zhvillohen në xhiron e 10-të të Ligës së Parë, këto janë delegimet e plota të gjyqtarëve

Sport

Delegohen gjyqtarët për xhiron e 11-të në Superligën e Kosovës

Sport

Newcastle kërkon futbollistin e Barcelonës, i ofron 15 milionë euro në sezon