Sport

U zhvilluan 7 ndeshje në Ligën e Dytë, këto janë rezultatet e befasishme!

Janë zhvilluar edhe ballafaqimet në kuadër të Ligës së Dytë të futbollit kosovar, shkruan Gazetasheshi.com

Kryesuesi nuk ka të ndalur. Fushë Kosova ka triumfuar përsëri duke e mposhtur Minatorin në Magure.

Kurse, Vjosa arriti fitore të rëndësishme ndaj Dardanisë, ndërsa skuadra nga Anamorova, Bashkimi i Koretinit fitoi ndaj Lepencit të Kaçanikut.

Më poshtë i keni rezultatet përfundimtare:

Vjosa 1-0 Dardania

Bashkimi Koretin 2-0 Lepenci

Behari 0-0 Dardanët

Minatori 0-1 Fushë Kosova

Dushkaja 4-1 Rahoveci

Rilindja 1-2 Gjakova

Sharri 4-2 Galaksia

Postime të ngjajshme
Sport

SUPERLIGA LIVE: Gjilani – Drita & Feronikeli – Trepça ’89

Sport

Gjilani – Drita, sipas bastoreve kjo skuadër është favorite

Sport

Formacionet zyrtare: Lazio – Udinese

Sport

Derbi numër 34-të kampional pasluftës ndërmjet Gjilanit dhe Dritës, ja statistikat e përballjeve