Sport

U transferua me shumë bujë këtë verë, Bruno Telushi largohet nga Kukësi për ëndrrën e madhe

Një zhvillim i papritur vjen nga Kukësi në këto minuta të fundit sa i përket merkatos së verës. Bruno Telushi ka nisur një tjetër aventurë të re dhe jashtë futbollit të Shqipërisë. Mesfushori i njohur në futbollin tonë ka arritur marrëveshjen me ekipin e Neftchi Baku në Azerbajxhan.

I mbërritur te verilindorët pikërisht në këtë merkato të verës, kishte vendosur edhe një pikë të caktuar në dakortësimin me Gjicin se do të largohej në rast të një tjetër oferte tunudese që mund të vinte nga jashtë.

Tashmë zyrtarizimi ka ardhur nga vetë faqja zyrtare e verilindorëve dhe kjo është një mundësi e artë për këtë lojtar që të ngjis më tepër shkallë në karrierën e tij.

Postime të ngjajshme
Sport

Dikur punëtor i ndërtimtarisë, tani firmos me Newcastle United

Sport

Premierliga vjen sot me ndeshje të mëdha

Sport

Në këtë vend dënoheni me dy vjet burg nëse s’mbani maskë

Sport

“El Clasico”: Këto janë formacionet e mundshme