Lajme

U raportua se janë kthyer eshtrat e Ukshin Hoti, ja çfarë thotë djali i tij

Albanian Post [AP] raportoi sot nga burimet e saj në Kryqin e Kuq Ndërkombëtar se ishin gjetur eshtrat e Ukshin Hotit dhe do të ktheheshin në Kosovë. Por, i biri i tij Andin Hoti, ka deklaruar që ky ishte një lajm i rrejshëm.

Ky medium ka marrë përgjegjësinë e lajmit dhe shton madje edhe se janë identifikuar edhe ekzekutuesit e z. Ukshin Hoti që është i zhdukur prej vitit 1999.

Sidoqoftë, Hoti ka shkruar në faqen e tij në Facebook “Lajm i Rrejshëm/Fake News”.

https://www.facebook.com/Andin.U.Hoti/posts/4278681728851677

Postime të ngjajshme
Lajme

Ramiz Lladrovci sulmon fizikisht ish kandidatin për Deputet të PDK-së në Drenas!

Lajme

Kush voton më shumë në Kosovë: Meshkujt apo femrat?

Lajme

Brnabic i bëjnë pyetje të vështirë: ‘A do ta nënshkruani pavarësinë e Kosovës’

Lajme

Rastet e reja me COVID-19, janë nga këto komuna