Sport

U përfol për largimin, PSG merr vendimin për Sergio Ramosin

Aventura e Sergio Ramos tek PSG nuk ka nisur në mënyrën e duhur.

Mbrojtësi vazhdon të jetë i dëmtuar dhe sipas prestigjiozes ‘Le Parisien’, drejtuesit e klubit mendojnë të ndërpresin kontratën me spanjollin.

Ky lajm shokoi tifozët e parisienëvë, të cilët e pritën me entuziasëm mbërritjen e 34 vjeçarit. E menjëhershme kaq qenë përgjigja e klubit.

Ata thonë se këto lajme janë të pavërteta dhe synojnë të prishin stabilitetin e klubit.

Sergio Ramos erdhi me bujë të madhe pasi shikohej si lideri i ri në prapavijën e skuadrës. Për momentin klubi ka besim tek ai dhe po pret riaftësimin e lojtarit.

Megjithatë nëse Ramos nuk jep garanci atëherë është e mundur që drejtuesit të ndërpesin kontratën me lojtarin.

Related posts
Sport

Barcelona nuk ia del në “Allianz Arena”, mposhtet nga Barcelona

Sport

Futbollisti i Dritës pritet të operohet, luajti 60 minuta me dorë të thyer ndaj Prishtinës

Sport

Barcelona pëson edhe golin e tretë

Sport

Kosovare Asllani shënon gol për Real Madridin në Ligën e Kampionëve të femrave

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *