Sport

U mposht nga Mourinho, deklarohet Pep Guardiola

Tottenhami e ka mposhtur Manchester Cityn me rezultat 2-0 në ndeshjen e vlefshme për kampionatin anglez, Premier League, përcjell KosovaPress.

Vendasit realizuan nga një gol për secilën pjesë, ku së pari Son realizoi pas vetëm pesë minutave lojë dhe pastaj në minutën e 65’ Lo Celso e shënoi golin e dytë dhe njëherit rezultatin përfundimtar për fitoren e Tottenhamit.

Pas ndeshjes, trajneri i Manchester Cityt, Pep Guardiola u shpreh:

“So ishte një ndeshje me një skenar perfekt për ata. Ata u mbojtën shumë, gjuajtën vetëm dy here brenda portës dhe asgjë më shumë se kaq. Unë e di që ekipet e Mourinhos gjithmonë presin që ju të gaboni dhe pastaj t’iu bëjnë presion.”

Postime të ngjajshme
Sport

Batatina beson që fitorja ndaj Drenicës sot ishte pika e kthesës për Llapin

Sport

Trajneri i Borussias kërcënon Interin

Sport

Futbollisti i Ballkanit shumë afër rikthimit në fushat e blerta

Sport

Ja kur luhet ndeshja e mbetur Drita – Llapi