EURO 2020

U lëndua në çerekfinale dhe humbi “Euro2020”, Spinazzola shijon golin e Jorginhos nga shtëpia

Kombëtarja e Italisë është finalistja e parë e Kampionatit Evropian të futbollit “Euro2020”.

“Azzurrët” mposhtën Spanjën në gjysmëfinale pas ekzekutimit të penalltive 4-2, shkruan Demokracia.com.

Këtë ndeshje fantastike nuk arriti ta shijonte nga afër mbrojtësi italian, Leonardo Spinazzola i cili u lëndua në çerekfinale, teksa së fundmi është operuar.

Ai do të mungojë për një kohë të gjatë për Italinë dhe Romën.

Megjithatë, ai e ndjeki ndeshjen nga televizori në shtëpi, derisa gruaja e tij ka publikuar momentin e golit vendimtar të Jorginhos që e plasoi Italinë në finalen e madhe të 11 korrikut.

28-vjeçari pritet të jetë në Londër për finalen e madhe për ta shikuar nga tribunat. /Demokracia.com

Ky ishte momenti i gëzimit të tij pas golit të Jorginhos:

Postime të ngjajshme
EURO 2020

Pesë lojtarë që vlera e tyre u rrit dukshëm pas paraqitjeve fantastike në Euro 2020

EURO 2020

Pritja e tij e stolisi Italinë me trofeun e “Euro2020”, Donnarumma tregon pse nuk festoi pritjen e penalltisë

EURO 2020

Jorginho tregon përse zgjodhi Italinë para Brazilit

EURO 2020

Skuadrat dhe lojtarët me statistikat më të mira në Euro 2020