Sport

U largua nga Drenica pas 18 viteve, kjo është skuadra e re e Azem Bejtës

Azem Bejta është njëri ndër mbrojtësit më të dalluar në futbollin kosovar.

Ai për 18 vite ka mbrojtur stemën e Drenicës, duke zhvilluar paraqitje fantastike e poashtu duke e udhëhequr këtë skuadër pas largimit të Sami Gecit.

Megjithatë, tashmë historisë së tij me klubin nga Skenderaj i erdhi fundi dhe tashmë ai është bërë me skuadër të re.

GazetaBlic Sport ka mësuar se ai tashmë ka arritur marrëveshje me skaudrën e Malishevës dhe mungon vetëm zyrtarizimi nga të dyja palët.

Bejta do t’i mbrojë ngjyrat e kësaj skuadre në edicionin e ri të Superligës së Kosovës.

Postime të ngjajshme
Sport

Eksperti i jep shpresë Eriksenit: Mund të luajë me një kusht

Sport

Astrit Selmani, i pari që e realizon “hat-trick” në Conference Leauge

Sport

“Bombardon” përsëri Muriqi, realizon gol të bukur në miqësore me Lazion

Sport

EKSKLUZIVE: Agon Llugiqi bëhet me ekip të ri