Sport

U largua nga Arbëria, Lutfi Bilalli transferohet në këtë kampionat evropian

Lutfi Bilali është edhe zyrtarisht futbollist i skuadrës sllovake Partizan Bardejov.

28 vjeçari ndodhet prej ditësh në Bardejovë, derisa tashmë ka ‘firmosur’ kontratë deri në fund të sezonit me ekipin sllovak.

Bilali i cili së fundmi ishte pjesë e Arbërisë nga Dobraja në Superligën e Kosovës, por që u largua me t’u mbyllur stinori vjeshtor i kampionatit ka qenë i ofertuar nga shumë skuadra brenda dhe jashtë vendit, por që vendosi për një tjetër aventurë evropiane.

I lumtur me hedhjen e firmës është shprehur edhe vetë futbollisti, i cili ka deklaruar se do të mundohet t’i ndihmojë ekipit të Partizan Bardejos t’i realizoj objektivat e sezonit.

“Ndjehem mjaft mirë këtu edhe pse është pak ftohtë tani. Unë do të përpiqem të bëj më të mirën e mundshme për t’i ndihmuar ekipit t’i realizojë objektivat që ka pranë vetës. Kam zhvilluar dy seanca stërvitore dhe tashmë po e pres ndeshjen e parë me ekipin”, ka deklaruar Bilali për faqen zyrtare të klubit.

Lutfi Bilali ka lindur më 14 prill 1992 në Maqedoninë e Veriut, derisa ka qenë pjesë e disa klubeve në vendlindje. Karrierë ai ka bërë edhe në Slloveni, Finlandë, Greqi dhe së fundmi në Kosovë.

Ai gjithashtu ishte pjesë e ekipit U21 të Maqedonisë së Veriut.

Me Arbërinë ai realizoi tre gola dhe shërbeu dy herë për bashkëlojtarët në 13 ndeshje sa ishte paraqitur.

Postime të ngjajshme
Sport

Nga porta në sulm, të paktën 51 emra të gatshëm për Kombëtaren – ja pse Reja ka një super skuadër

Sport

Emir Sahiti shënon gol në Kroaci

Sport

Nesër takimi i 30-të mes Prishtinës dhe Llapit: Forma momentale e skuadrave dhe rezultatet nga 29-të ndeshjet e kaluara

Sport

Hoxha rrëfen tmerrin me policin rus: Më nxori nga shtëpia dhe gjuajti dy herë me armë