Sport

U hodh shorti i Ligës së Veteranëve

-ADVERTISEMENT-
-Advertisement-

Sot është bërë tërheqja e shortit për kampionatin e parë në Ligën e Veteranëve, në të cilin do të marrin pjesë ekipe të ndara në 3 grupe.

Pas garave në grupe do të luhet ‘play-off’-i, ku do të marrin pjesë 8 ekipe: katër ekipet e para nga grupi 1 dhe dy ekipet e para nga grupi 2 dhe nga grupi 3.

Garat e Ligës së Veteranëve do të nisin më 20 shtator. /BlicMedia.net

Grupi 1

Mitrovica – KEK-u

Vushtrria – Llapi

Kosova (P) – Drenica

2 Korriku – Flamurtari

Grupi 2

Vjosa – Ferizaj

Vitia – Uniteti

Gjilani – Lipjani

Grupi 3

Besa – Onixi

Gjakova – Ballkani

Prizreni – Vëllaznimi

-Advertisement-
Postime të ngjajshme
Sport

I mbajtur një vit në burgun serb pasi e ngatërruan me dikë tjetër, Petrit Dula pas lirimit rrëfen për periudhën e vështirë që kaloi

Sport

Gjilani kalon në epërsi ndaj Llapit

Sport

Shënon Llapi, e ngushton rezultatin

Sport

Duka më i votuari në UEFA, rizgjidhet anëtar i Komitetit Ekzekutiv