EURO 2020

U eliminua nga Zvicra, mësohet se a do të jetë Deschamps ende trajner i Francës

Didier Deschamps do të vazhdojë të jetë në krye të Kombëtares franceze.

Selektori francez, Didier Deschamps do të vazhdojë të jetë në krye të Kombëtares së Francës pavarësisht eliminimit nga “Euro 2020”.

Sipas “RMC Sport”, eliminimi nga Zvicra apo edhe disponueshmëria e Zidane nuk do ta rrezikojnë qëndrimin e Deschamps tek Franca.

Sipas artikullit, Deschamps nuk dëshiron të largohet nga Franca dhe dëshiron të vazhdojë punën e tij dhe kjo është në përputhshmëri me presidentin e Federatës Franceze të Futbollit, Noel Le Graet i cili nuk ka asnjë qëllim që ta largoje 52 vjeçarin.

Postime të ngjajshme
EURO 2020

Pesë lojtarë që vlera e tyre u rrit dukshëm pas paraqitjeve fantastike në Euro 2020

EURO 2020

Pritja e tij e stolisi Italinë me trofeun e “Euro2020”, Donnarumma tregon pse nuk festoi pritjen e penalltisë

EURO 2020

Jorginho tregon përse zgjodhi Italinë para Brazilit

EURO 2020

Skuadrat dhe lojtarët me statistikat më të mira në Euro 2020