Sport

U aktivizua nga stoli, sulmuesi kosovar i sjell fat skuadrës së Premier Ligës

Futbollisti me origjinë shqiptare Andi Zeqiri, u aktivizua nga stoli në ndeshjen e Premier Ligës që skuadra e tij Brighton zhvilloi ditën e sotme ndaj Wolves.

Sulmuesi u hodh në fushë në minutën e 46-të, teksa skuadra e tij ishte duke humbur me rezultatin 1-3. Me futjen e Zeqirit, loja e Brightonit u rrit ndjeshëm, teksa skuadra vendase arriti të realizonte 2 herë në pjesën e dytë duke çuar shifrat në 3-3.

Një pikë e rëndësishme kjo për skuadrën e Brightonit përballë një kundërshtari të vështirë si Wolves.

 

Postime të ngjajshme
Sport

Ekskluzive: Fisnik Papuqi bëhet zëvendëstrajner, Besa sjell transferime nga Feronikeli dhe Zvicra

Sport

Ky ishte reagimi i Visar Bekajt pasi Prishtina fitoi Superkupën

Sport

Drita e uron FC Prishtinën për trofeun e Superkupës

Sport

U largua nga Llapi, Bekim Maliqi i bashkohet rivalëve të Superligës