Sport

Turqi – Itali, shpallet futbollisti i ndeshjes

Kombëtarja e Turqisë dhe Italisë, zhvilluan sonte ndeshjen hapëse të “Euro 2020”.

Ndeshja e parë e Kampionatit Europian, mes Turqisë dhe Italisë, përfundoi me rezultat 0-3, raporton lajmi.net

Pas ndeshjes UEFA ka publikuar futbollistin e ndeshjes, ai është Leonardo Spinazzola.

Spinazzola ishte fantastikë në këtë ndeshje, sidomos në fazën e sulmit, me depërtimet e tij u shkaktoi shumë probleme turqëve.

Postime të ngjajshme
Sport

Elseid Hysaj mbetet në Serie A, gjen akordin me klubin e njohur

Sport

Ja çfarë kishte thënë Eriksen për Kosovën kur ishte në Prishtinë

Sport

Ish-mjeku i Eriksen, jep detajet tmerruese lidhur me futbollistin dhe tregon çfarë mund t’i ketë ndodhur

Sport

ZYRTARE: A&N përforcohet me ish-futbollistin e Lirisë