Lajme

Turizmi mori goditje të rëndë: Gati e gjithë bota po flet për zombin shqiptar

-ADVERTISEMENT-
-Advertisement-

Mihal Kokëdhima, pronari i lokalit që sulmoi turistët spanjollë, mund të konsiderohet “tradhtari” më i madh i Shqipërisë, pasi goditi keq interesin dhe imazhin e shtetit.

Veprimi i tij shtazarak nuk mbeti vetëm në mediat shqipfolëse, por u bë virale edhe në media të huaja, disa edhe rusishtfolëse, shkruan Reporteri.net.

Kokëdhima u bë hit edhe në Twitter, ku shumë turistë kanë ripublikuar “reviews” të lokalit të tij, ku shumica ishin të këqija.

Bien në sy edhe reagimet e disa spanjollëve, të cilët merren me njeriun që sulmoi bashkëkombasit e tyre që po qëndronin në Shqipëri.

Sidoqoftë, deri tani, mediat prestigjioze akoma nuk kanë publikuar ndonjë lajm për këtë ngjarje, e cila do të ishte goditja fatale ndaj turizmit shqiptar.

Ndërkohë, Gjykata e Vlorës sot ka vendosur që ta çojë në paraburgim Kokëdhimën, si të dyshuar për sulm e kërcënim.

-Advertisement-
Postime të ngjajshme
Lajme

Vuçiq s’arrin ta fus ushtrinë në Kosovë, për 30 sekonda bombardohet Beogradi

Lajme

Nuk jam ateist, Valon Syla tregon se në çka beson

Lajme

E pazakontë: Majmuni shijon rrezet e diellit në ballkonin e një banese në Prishtinë

Lajme

‘Eskalon’ deputeti i VV-së, me akuza ndaj Kryeziut: Po mërzitesh që s’po fiton Radoiçiqi, shyqyr që po iu bien maskat